Výlety

zpět na seznam výletů

Na kole do srdce české Kanady – středně těžká cyklotrasa

vloženo: 19. 2. 2010

Tato 37 km dlouhá cyklotrasa vás zavede do nitra české Kanady. Kopcovitá krajina plná rybníků, lesů i návštěva kostela v Klášteru či impozantního hradu Landštejn Vám vynahradí námahu při zdolávání vršků.

2-vysokvy-profil-kanada.png

Penzion Blanko – cyklotrasa č. 1007 (Nová Bystřice, 3 km) – cyklotrasa č. 32 (Albeř, rybník Osika, Klášter 7,6 km, Klášter II, Landštejn) 14 km, cyklotrasa č. 1115, cyklotrasa č. 1117 (Klenová 24 km, Senotín 26,8 km, Dobrá Voda 30 km), po silnici III. třídy (Potočná 32 km, Hradiště, Smrčná, Blanko)

Od penzionu pojedete po cyklotrase č. 1007 kolem golfového hřiště do Nové Bystřice, zde se napojíte na cyklotrasu č. 32, která Vás povede kolem rybníka Osika (možnost koupání, půjčovna loděk), kostela v obci Klášter, přes Jelení vrch (700 m po modré značce východním směrem Muzeum čs. Opevnění, zachovalá pevnůstka z pohraničního opevnění, v létě přístupné) až na hrad Landštejn (mohutná zřícenina románského hradu z 13. stol., kaple, vyhlídka z věže, restaurace je pod hradem). Od hradu pojedete po cyklotrase č. 1115 a po napojení na silnici odbočíte doleva na cyklotrasu č. 1117 (Senotín, možnost návratu vlakem po úzkokolejce do Nové Bystřice), v Dobré Vodě pojedete doleva po silnici III. třídy do Potočné, Hradiště, Smrčné a vrátíte se k penzionu Blanko.

Objednat ubytování v penzion Česká Kanada, penzion Nová Bystřice, ubytování Česká Kanada, ubytování Jižní Čechy Objednat ubytování Tisknout stránku - penzion Česká Kanada, penzion Nová Bystřice, ubytování Česká Kanada, ubytování Jižní Čechy Tisknout stránku

Vítejte na našich stránkách!

 

Naše stránky momentálně prochází rekonstrukcí, online rezervace jsou momentálně nedostupné.

 

Kontaktujte nás viz níže.

731 506 604

info@blanko.cz 


FB: Penzion Blanko

IG: penzion_blanko